http://www.tarnamedashti.ir/templates/tarnam/ - پویاسامانه
آرشیو موضوعی: یادداشت تعداد اخبار : 0
سهم ناچیز کتاب از فرایند پژوهش محوری؛

نسل اینترنت زده را به سمت کتاب سوق دهیم

بااین‌حال سهم کتاب و کتاب‌خوانی از فرایند پژوهش محوری بسیار اندک و ناچیز است و نسل پژوهش محور بیشتر اینترنت محور هستند تا کتاب محور و این بدان معناست که نسل جدید خود را از صفحات واقعی به سمت صفحات مجازی هل داده‌ایم و اگر آسیب‌شناسی به‌موقع انجام نشود باید فاتحه پیوند پژوهش محوری و کتاب‌خوانی را خواند.
[ ادامه مطلب ]
آسیب شناسی شاخص های فرهنگ عمومی؛

لزوم توجه به الگوی بومی اسلامی فرهنگ

هر چند نهادها و شخصیت های مختلفی درباره مدل و شاخص های توسعه واز جمله الگو و شاخص های فرهنگی به تحقیق پرداخته اند اما تاکنون به الگوی بومی اسلامی مناسب نرسیده اند.
[ ادامه مطلب ]
به مناسبت هفته استکبار ستیزی/

بدعهدی؛ ارثیه فامیلی واشنگتن برای کاخ سفید نشینان

بد عهدی و عدم اعتماد به چنین قدرتی ارثیه ای است که نسل به نسل در دولت های مختلف آمریکا دست به دست گشته و نفرت از دولت آمریکا را حتی در درون خود ایالات متحده هم گسترانیده است.
[ ادامه مطلب ]
نگاهی به متکدیان چراغ های راهنمایی شهر خورموج؛

روشن شدن چراغ قرمزتکدی گری در خورموج/ناهنجاری اجتماعی هدیه کشورهای همسایه به دشتی

متأسفانه چهره شهر خورموج باوجود چنین متکدیانی زشت و گاهی باوجود آن‌ها رفت‌وآمد در برخی از معابر شهر مشکل و به‌سختی انجام می‌شود.
[ ادامه مطلب ]
یادداشت/رسول شکری نیا

شهيد سعيد جعفري، الگوي انقلابي بصير

امروز مصادف است با سالگرد شهادت شهيدسرافراز و مجاهدفي سبيل الله، بسيجي مخلص و ولايتمدار، پاسدار و طلبه جوان و اولين فرمانده بسيج و سپاه در كرمانشاه سردار سرلشكر سيد محمد سعيد جعفري كه با هوشمندي سازمان بسيج مستضعفين به عنوان شهيد شاخص سال ۹۶ كشور انتخاب و معرفي شده است.
[ ادامه مطلب ]
به بهانه آغاز بزرگترین پروژه فرهنگی جهان اسلام/

پیاده روی اربعین؛ جهل زدایی مدرن

در واقع پیاده روی اربعین گوشه ای از جهل زدایی مدرن است که در قالب یک کار بزرگ فرهنگی از سوی جهان اسلام به مردم ارائه می شود و کارگردانی و بازیگری این نمایش بزرگ فرهنگی توسط خود مردم انجام می شود و هیچ گروه و جناح خاصی مسئول این پروسه فرهنگی تاثیر گذار نیستند.
[ ادامه مطلب ]
فراز و فرود های گوجه کاری دشتی؛

مدیریت بازاریابی؛ضعفی که هرگز دیده نمی شود

بیشترین نگرانی برای کشاورزان دشتی عدم حمایت از آنها در فصل فروش است، جایی که کشاورزان حاصل یکساله کار خود را با وجود لنگی بازار مجبورند در کف دست دلالانی بگذارند که در واقع تنظیم کننده بازار کشاورزی در شهرستان دشتی و استان بوشهر هستند.
[ ادامه مطلب ]
امام سجاد(ع) و مدیریت حادثه کربلا؛

بصیرت افزایی ؛موثرترین راهکار مبارزه با جنگ نرم یزیدیان

اما بهترین راهکار در برابر این جنگ نرم مبارزه از همان جنس است، یعنی روشنگری و بصیرت بخشی بهترین راهکار مبارزه با جنگ های تبلیغاتی در میدانی ست که حرف، سلاح اول جنگ است.
[ ادامه مطلب ]
محرم و بازخوانی هدف والای شهدای حرم/

حمایت از ولایت و یکرنگی در دفاع ازخاک و ناموس

اینکه دفاع جانانه جوانان ایرانی واقعیتی سرخ را به نام مدافعان حرم آفریده است اکنون به بزرگترین معضل دستگاه های امنیتی غرب مبدل شده است و آن ها که پیچیدگی این معادله را با خلق جرسومه ای به نام داعش اینگونه متصور نمی کردند حالا در باتلاق بزرگ تروریسم گیر افتاده اند.
[ ادامه مطلب ]
روزهای بهاری فوتبال بوشهر در لیگ برتر؛

سودای قهرمانی پارس جنوبی جم/حمایتی که جواب داد

حالا روزهای بد فوتبال بوشهر به در شده است و بوشهری ها حسابی در لیگ برتر جولان می دهند، جولانی به بلندای سکوی اول لیگ برتر در حضور تیمهایی مانند پرسپولیس که پروفسور فوتبال را در کنا رخود می بیند و حالا جزو چهار تیم برتر آسیا هستند.
[ ادامه مطلب ]
لحظات جان فرسای روهینگیا

نسل کشی مدرن ؛آخرین حربه اتاق فکر ابرقدرت ها/وقتی رسانه بازی جواب نمی دهد

شاید منافع مادی ابر قدرت هایی مانند آمریکا و چین و... در کشوری مانند میانمار آنها را وادار به نسل کشی و اخراج مسلمانان از کشور میانمار کند اما در پس پرده ی این نسل کشی موضوعی فراتر از منافع مادی قرار دارد و آن گسترش اسلام هراسی در سرتاسر جهان و از بین بردن اتحاد بزرگترین گروه مذهبی دردنیا می باشد.
[ ادامه مطلب ]
بازخوانی کودتای مخملی بیست و هشت مرداد؛

اولین برگ انقلاب مخملی در ایران/شعبون بی مخ هایی که اسیر روح برجام شدند

تاریخ خود گویاترین پرونده ای است که دخالت آشکار و پنهان آمریکاییها را در امور داخلی و خارجی ایران در معرض دید جهانیان می گذارد و نشان می دهد که آمریکا در برابر ایران دست دوستی نمی شناسد و هر عملی از سوی آمریکاییها همواره با توطئه همراه است.
[ ادامه مطلب ]
اراده ایرانی با تحریم نمی شکند

پرواز "سیمرغ" نماد اراده آهنین ایرانی/ روشنگری کامل در سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد تحریم ها

سخنان رهبر معظم انقلاب روشنگری کامل را در مسئله برجام و پسا برجام و تحریم های اخیر است که اکنون باید به عنوان کاربردی ترین راه حل این بحران پیش گرفت و از یاد نبرد که اراده ایرانی هیچگاه تسلیم شرایط بحرانی نمی شود.
[ ادامه مطلب ]
نوشداری فرهنگی بعد از مرگ ؛

فریاد بی صدای آتنا ها در میان روزمرگی مدیران فرهنگی گم شده است

نقش نهاد فرهنگی حاکم بر جامعه بسیار کم رنگ شده است با توجه به اینکه نظام ما الگویی برای دیگر کشور های آزادی خواه است چرا مدیرانی نالایق بر مسند قدرت و مدیریت نهاد های فرهنگی قرار می گیرند که بسی جای تامل است.
[ ادامه مطلب ]
نقدی بر سخنان مدیر کل بنیاد شهید بوشهر

سهم خواهی از شهدا درمراسم شهدا/شهدا را مرزبندی نکنیم

عصر روز چهارشنبه هفتم تیرماه 96 در جریان مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر که بر سر مزار شهید والا مقام میربهزاد شهریاری از شهدای انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی برگزار شد، سخنانی به عنوان عرض خیرمقدم توسط حجت الاسلام تشکری مدیر کل بنیاد شهید استان بوشهر و متولی اصلی مراسم یادواره شهدا در استان صورت گرفت که سهم خواهی جریانی خاص از مراسم بزرگداشت شهید و سوء استفاده و مرزبندی شهدا در این سخنان قابل تامل می باشد.
[ ادامه مطلب ]
با نزدیک شدن به پایان ماه ضیافت الهی؛

زکات فطره؛ شکرانه بندگی برای یک ماه عبادت حق تعالی

کمیته امداد استان بوشهر ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید بزرگ فطر بر همه مسلمانان و قبولی طاعات و عبادات مردم روزه دار، از همشهریان عزیز هم استانی می خواهد در این فرصت طلایی با مراجعه به جایگاه های ویژه جمع آوری زکات به یاری نیازمندان بشتابند و یا از طریق سامانه آنی پرداخت تلفن همراه با شماره گیری کد #077*8877* زکات فطره یا بقیه کمک های موردی خود را پرداخت نمایند.
[ ادامه مطلب ]
به مناسبت آغاز هفته عدالت؛

رانت‌خواری مولود فساد در جامعه عدالت‌گستر

رانت‌خواری و امتیازخواهی یکی از مواردی است که همواره در عدالت‌خواهی باید موردنظر باید باشد و این موضوع بزرگ‌ترین آفت عدالت‌خواهی است اما حکومت بر پایه عدالت علی (ع) در اولین قدم رانت‌خواری را آن‌هم رانت‌خواری فامیلی را نفی می‌کند
[ ادامه مطلب ]
شکست رویای نیل تا فرات؛

اقتدار موشکی سپاه بیدارباش خواب خرگوشی اسرائیل

اقتدار موشکی سپاه پاسداران پاسخی مناسب برای دولت‌های غاصبی مانند اسرائیل بود که حساب کار اوضاع منطقه دستشان بیاید و از خواب خرگوشی اشغال و رویای ایجاد اسرائیل جدید بیدار شوند و راه طولانی از نیل تا فرات را بیهوده در ذهن بیمار خود نپیمایند.
[ ادامه مطلب ]
واکنش کند نمایندگان بوشهر در مجلس به کشته شدن ماهیگیر بوشهری

پاسخی ضعیف در برابر خصم سعودی /فریاد بی‌صدای ماهیگیر بوشهری همچنان جوابی ندارد

این در حالی است که آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بدون توجه به موضوع کشته شدن ماهیگیر بوشهری و ادامه دشمنی آشکار سعودی‌ها با ایران بدون دادن پاسخی قاطع سفر دوره‌ای خود را به آفریقا شروع کرده و به الجزایر سفرکرده است.
[ ادامه مطلب ]
سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

صدور فرهنگ انقلاب اسلامی با ماهیت انقلابی

ضرورت تغییر بنیادین در برنامه‌ها و شیوه‌های تدریس و تربیت و اهداف آن در حالی از سوی برخی از افراد بیان شد که بیم آن می‌رفت که صدور انقلاب اسلامی با ادبیاتی متضاد با آرمان‌های انقلاب صورت گیرد به همین دلیل با تیزبینی معمار کبیر انقلاب اسلامی دستور تأسیس ستاد انقلاب فرهنگی در 23 خرداد صادر شد.
[ ادامه مطلب ]

برو به صفحه »
آخرین اخبار استان
تازه های خبر