http://www.tarnamedashti.ir/templates/tarnam/ - پویاسامانه
آرشیو موضوعی: یادداشتتعداد اخبار : 0
سینمای انقلاب نیازمند حاتمی کیاهای جوان؛

فیلم سازی اعتقادی به جای گیشه پسندی/کهنه سربازانی که هنوز در رکاب انقلاب هستند

حاتمی کیا نشان داد نسل فیلم‌سازان انقلابی باوجود سختی‌های پیش رو و تغییر ذائقه نسل امروز، هنوز هم می‌توانند در میان انبوه گیشه‌ای‌ها قامت خود را برافراشته کنند و نشان دهند که ما فیلم‌ساز انقلابیم.
[ ادامه مطلب ]
گذری بر تاریخ مبارزات انقلاب اسلامی؛

اعتراض قانونی به‌جای اغتشاش برنامه دار/خرابکاری هیچ‌گاه جایی در تظاهرات 57 نداشت

مردم ایران حتی در سخت‌ترین شرایط مبارزات انقلابی و در برابر سیل گلوله مزدوران خودفروخته شاه با ارائه شعارهایی مانند «ای شاه خائن آواره گردی/خاک وطن را ویرانه کردی/کشتی جوانان وطن، آه و واویلا/کردی هزاران تن کفن، آه و واویلا/مرگ بر شاه، مرگ بر شاه» اعتراض خود را ابراز می‌کردند و عملاً فضایی برای سوءاستفاده کنندگان از این تظاهرات برای خرابکاری در اموال عمومی نمی‌دادند.
[ ادامه مطلب ]
تاریخی‌ترین نقطه انقلاب اسلامی؛

26 دی‌ماه زمان فرار از جزیره ثبات/اینجا جایی برای سرسپردگان آمریکا نیست

26 دی‌ماه تاریخی‌ترین نقطه انقلاب اسلامی بود، زیرا مردم ایران باهمتی مثال‌زدنی شاهی را که پشت‌درپشت ابرقدرت‌ها حامی خود سال‌ها ظلم و ستم را بر مردم کشورش روا داشته بود مجبور به فراری مفتضحانه کردند و توانستند ریشه حکومت او را در جا بخشکانند.
[ ادامه مطلب ]
مسیر دشوار داستان‌نویسی برای کودکان؛

خلاقیت سوار بر بال خیال‌پردازی/کودکان را از فضای مجازی به سمت کتاب سوق دهیم

اگر عنصر خیال‌پردازی به‌خوبی در نوشتارهای کودکان رعایت شود کودک برای جستجوی عنصر گمشده‌ی خیال خود، طبیعت جاندار را به‌جای صفحات کامپیوتری انتخاب می‌کنند و این طبیعت‌گردی و پرسشگری در دامن طبیعت زنده باعث رشد ذهن و درنتیجه رشد جسم می‌شود و کودک را از لاک خود بیرون می‌آورد.
[ ادامه مطلب ]
فتنه گری درلوای احقاق حق؛

حقوق‌های نجومی دست‌مایه فتنه‌گری در کشور

یکی از مشکلاتی در حکومت‌های امروزی و از صدر اسلام تاکنون باعث وقوع فتنه شده است بحث قانع نبودن برخی از افراد به مقام‌ها و پست‌های خود و درنتیجه ثروت‌اندوزی و به تعبیر امروزی وجود حقوق نجومی در بدنه حکومت‌های اسلامی است که جا را برای فتنه‌گری دشمن باز می‌کند.
[ ادامه مطلب ]
بازخوانی فتنه‌ای که برای نظام و انقلاب خسارت‌بار بود

نهم دی‌ماه باطل‌السحر فتنه‌ی سبز آمریکایی

فتنه 88 بی‌تردید بزرگ‌ترین فتنه‌ای بود که در طول 32 سال اخیر روی داد و از همه جریانات داخلی و خارجی مخالف نظام بهره گرفت و دارای ریشه‌های ستبری بود و نزدیک به 24 سال در پست‌های بسیار حساس کشور حضور و نفوذ قاطع داشت و درعین‌حال توانسته بود بخش وسیعی از نخبگان هوادار نظام را مسموع گرداند که امروزه از این نخبگان به «اصولگرایان خاموش» تعبیر می‌شود.
[ ادامه مطلب ]
فتنه ای که با شناخت مناسب کور شد؛

بصیرت مردمی، راز مانایی انقلاب اسلامی

آنچه این حس یاری گری را در مردم تقویت کرده است شناخت بسیار خوب و اقدام مناسب در مواقع لزوم است که از آن به نام بصیرت مردمی یاد می‌شود و حلقه‌ای اساسی در میان مردم که راز وفاداری مردم ایران نسبت به نظام و انقلاب اسلامی کاملا مشخص می کند.
[ ادامه مطلب ]
به مناسبت شهادت محمدجواد تند گویان وزیر نفت دولت شهید رجایی؛

تند گویان وزیری برای به ثمر نشستن شعار اقتصاد مقاومتی

ویژگی بارز شهید تند گویان که وی را از دیگران متمایز می‌کرد وجه انقلابی بودن و اعتقاد به مکتب در کنار تخصص بالابود که او را یکی از ماندگارترین وزرای کابینه رجایی کرد چنانچه در مصاحبه‌ای در پاسخ به این‌که «به اعتقاد شما، در شرایط فعلی نفت مهم‌تر است یا مکتب؟» پاسخ داده است: اکنون مکتب مغز این جامعه را تشکیل می‌دهد و نفت خونی است که باید در رگ‌های آن جریان داشته باشد.
[ ادامه مطلب ]
سهم ناچیز کتاب از فرایند پژوهش محوری؛

نسل اینترنت زده را به سمت کتاب سوق دهیم

بااین‌حال سهم کتاب و کتاب‌خوانی از فرایند پژوهش محوری بسیار اندک و ناچیز است و نسل پژوهش محور بیشتر اینترنت محور هستند تا کتاب محور و این بدان معناست که نسل جدید خود را از صفحات واقعی به سمت صفحات مجازی هل داده‌ایم و اگر آسیب‌شناسی به‌موقع انجام نشود باید فاتحه پیوند پژوهش محوری و کتاب‌خوانی را خواند.
[ ادامه مطلب ]
آسیب شناسی شاخص های فرهنگ عمومی؛

لزوم توجه به الگوی بومی اسلامی فرهنگ

هر چند نهادها و شخصیت های مختلفی درباره مدل و شاخص های توسعه واز جمله الگو و شاخص های فرهنگی به تحقیق پرداخته اند اما تاکنون به الگوی بومی اسلامی مناسب نرسیده اند.
[ ادامه مطلب ]
به مناسبت هفته استکبار ستیزی/

بدعهدی؛ ارثیه فامیلی واشنگتن برای کاخ سفید نشینان

بد عهدی و عدم اعتماد به چنین قدرتی ارثیه ای است که نسل به نسل در دولت های مختلف آمریکا دست به دست گشته و نفرت از دولت آمریکا را حتی در درون خود ایالات متحده هم گسترانیده است.
[ ادامه مطلب ]
نگاهی به متکدیان چراغ های راهنمایی شهر خورموج؛

روشن شدن چراغ قرمزتکدی گری در خورموج/ناهنجاری اجتماعی هدیه کشورهای همسایه به دشتی

متأسفانه چهره شهر خورموج باوجود چنین متکدیانی زشت و گاهی باوجود آن‌ها رفت‌وآمد در برخی از معابر شهر مشکل و به‌سختی انجام می‌شود.
[ ادامه مطلب ]
یادداشت/رسول شکری نیا

شهيد سعيد جعفري، الگوي انقلابي بصير

امروز مصادف است با سالگرد شهادت شهيدسرافراز و مجاهدفي سبيل الله، بسيجي مخلص و ولايتمدار، پاسدار و طلبه جوان و اولين فرمانده بسيج و سپاه در كرمانشاه سردار سرلشكر سيد محمد سعيد جعفري كه با هوشمندي سازمان بسيج مستضعفين به عنوان شهيد شاخص سال ۹۶ كشور انتخاب و معرفي شده است.
[ ادامه مطلب ]
به بهانه آغاز بزرگترین پروژه فرهنگی جهان اسلام/

پیاده روی اربعین؛ جهل زدایی مدرن

در واقع پیاده روی اربعین گوشه ای از جهل زدایی مدرن است که در قالب یک کار بزرگ فرهنگی از سوی جهان اسلام به مردم ارائه می شود و کارگردانی و بازیگری این نمایش بزرگ فرهنگی توسط خود مردم انجام می شود و هیچ گروه و جناح خاصی مسئول این پروسه فرهنگی تاثیر گذار نیستند.
[ ادامه مطلب ]
فراز و فرود های گوجه کاری دشتی؛

مدیریت بازاریابی؛ضعفی که هرگز دیده نمی شود

بیشترین نگرانی برای کشاورزان دشتی عدم حمایت از آنها در فصل فروش است، جایی که کشاورزان حاصل یکساله کار خود را با وجود لنگی بازار مجبورند در کف دست دلالانی بگذارند که در واقع تنظیم کننده بازار کشاورزی در شهرستان دشتی و استان بوشهر هستند.
[ ادامه مطلب ]
امام سجاد(ع) و مدیریت حادثه کربلا؛

بصیرت افزایی ؛موثرترین راهکار مبارزه با جنگ نرم یزیدیان

اما بهترین راهکار در برابر این جنگ نرم مبارزه از همان جنس است، یعنی روشنگری و بصیرت بخشی بهترین راهکار مبارزه با جنگ های تبلیغاتی در میدانی ست که حرف، سلاح اول جنگ است.
[ ادامه مطلب ]
محرم و بازخوانی هدف والای شهدای حرم/

حمایت از ولایت و یکرنگی در دفاع ازخاک و ناموس

اینکه دفاع جانانه جوانان ایرانی واقعیتی سرخ را به نام مدافعان حرم آفریده است اکنون به بزرگترین معضل دستگاه های امنیتی غرب مبدل شده است و آن ها که پیچیدگی این معادله را با خلق جرسومه ای به نام داعش اینگونه متصور نمی کردند حالا در باتلاق بزرگ تروریسم گیر افتاده اند.
[ ادامه مطلب ]
روزهای بهاری فوتبال بوشهر در لیگ برتر؛

سودای قهرمانی پارس جنوبی جم/حمایتی که جواب داد

حالا روزهای بد فوتبال بوشهر به در شده است و بوشهری ها حسابی در لیگ برتر جولان می دهند، جولانی به بلندای سکوی اول لیگ برتر در حضور تیمهایی مانند پرسپولیس که پروفسور فوتبال را در کنا رخود می بیند و حالا جزو چهار تیم برتر آسیا هستند.
[ ادامه مطلب ]
لحظات جان فرسای روهینگیا

نسل کشی مدرن ؛آخرین حربه اتاق فکر ابرقدرت ها/وقتی رسانه بازی جواب نمی دهد

شاید منافع مادی ابر قدرت هایی مانند آمریکا و چین و... در کشوری مانند میانمار آنها را وادار به نسل کشی و اخراج مسلمانان از کشور میانمار کند اما در پس پرده ی این نسل کشی موضوعی فراتر از منافع مادی قرار دارد و آن گسترش اسلام هراسی در سرتاسر جهان و از بین بردن اتحاد بزرگترین گروه مذهبی دردنیا می باشد.
[ ادامه مطلب ]
بازخوانی کودتای مخملی بیست و هشت مرداد؛

اولین برگ انقلاب مخملی در ایران/شعبون بی مخ هایی که اسیر روح برجام شدند

تاریخ خود گویاترین پرونده ای است که دخالت آشکار و پنهان آمریکاییها را در امور داخلی و خارجی ایران در معرض دید جهانیان می گذارد و نشان می دهد که آمریکا در برابر ایران دست دوستی نمی شناسد و هر عملی از سوی آمریکاییها همواره با توطئه همراه است.
[ ادامه مطلب ]

برو به صفحه »
آخرین اخبار استان
تازه های خبر