http://www.tarnamedashti.ir/templates/tarnam/ - پویاسامانه
آرشیو موضوعی: گفت و گوتعداد اخبار : 0
عضو هیئت‌علمی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر:

مسئولان نسبت به نصب دستگاه‌های زلزله‌نگار در استان همت بیشتری کنند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر گفت: ایستگاه‌های فعلی پاسخگوی حجم و تعداد زلزله‌های رخ‌داده در استان نیستند اگر هم ثبت کنند ممکن است دقتشان پایین‌تر باشد پس هرچه ایستگاه‌های ما بیشتر باشند اطلاعات ما درزمینهٔ زلزله‌های رخ‌داده و درنتیجه استفاده از این اطلاعات بیشتر و بهتر خواهد بود.
[ ادامه مطلب ]
کارشناس مسئول نهضت سوادآموزی شهرستان دشتی:

تمام روستاهای دشتی تحت پوشش باسوادی قرار دارند

کارشناس نهضت سوادآموزی شهرستان دشتی گفت: در روستاها وضعیت بسیار خوبی ازلحاظ باسوادی حاکم است و در آخرین فازی که انجام دادیم بی‌سوادی به‌طور کامل از روستاها ریشه‌کن شد و همگی روستائیان کاملاً باسواد هستند.
[ ادامه مطلب ]
فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی:

قرآن بالاترین منبع بصیرتی ما است

فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی گفت: ما باید مهم‌ترین منبع بصیرتی خود را قرآن و اتفاقاتی که در طول تاریخ رخ‌داده است بدانیم و آیات بزرگ قرآن بالاترین منبع بصیرتی برای ما به شمار می‌رود، امروز اگر غبار فتنه‌های موجود بخواهد چشم ما را در برابر واقعیت‌ها ببندد باید از این بصیرت درونی و قلبی استفاده کنیم.
[ ادامه مطلب ]
مسئول بسیج رسانه شهرستان دشتی:

مهم‌ترین ابزار در جنگ نرم، رسانه‌ها هستند

مسئول بسیج رسانه شهرستان دشتی گفت: امروز وظیفه رسانه‌ها و خواص در قبال فتنه و فتنه‌گران به اتمام نرسیده است و وظایف آن‌ها همچنان ادامه دارد
[ ادامه مطلب ]
پژوهشگر برجسته شهرستان دشتی:

جای اندیشه ورزی در مراکز علمی ما خالی به نظر می‌رسد

پژوهشگر برجسته شهرستان دشتی گفت: متأسفانه در مراکز علمی امروزی ما برخلاف اندیشه ورزی در دنیا، کتاب محوری حاکم است و خود اساتید هم بیشتر به این امر دامن می‌زنند، وقتی استادی بر کرسی علمی خود در کلاس درس مانند معلم املا اقدام به جزوه گویی به دانشجویان می‌کند طبیعی است دانشجو هیچ تلاشی برای به دست آوردن علوم مختلف انجام نمی‌دهد.
[ ادامه مطلب ]
گفت‌وگو با زائر پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلا؛

به نیابت از شهید کاظم پور در پیاده‌روی شرکت کردم/ حال و هوای ایام صفر در کربلا با هیچ قلمی قابل توصیف نیست

در ایام اربعین حسینی سالانه زائرین و خادمین بسیار زیادی از کشورهای اسلامی از شهر نجف تا کربلا به مسافت 80 کیلومتر پیاده‌روی می‌کنند که حس و حال معنوی بسیار خوبی دارد
[ ادامه مطلب ]
در گفتگو با مسئول تربیت بدنی سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی مطرح شد؛

برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی بسیجیان در دشتی

مسئول تربیت بدنی سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی گفت: هدف ستاد کل نیروهای مسلح از برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی ، احیاء بازیهای بومی و محلی در بین بسیجیان است
[ ادامه مطلب ]
درگفتگو با کارشناس سلامت روان شهرستان دشتی مطرح شد؛

نرخ بالای اعتیاد در نوجوانان و جوانان دشتی/ هیچ کس مسئول شادی و رضایت مندی شما نیست

کارشناس سلامت روان در شهرستان دشتی گفت: مصرف مواد بین نوجوانان و جوانانی که در خانواده آسیب پذیر پرورش یافته اند بیشتر وجود دارد,کنجکاوی نوجوانان عدم آگاهی والدین و نوجوانان عدم آموزش اطلاعات کافی وروش های فرزند پروری نادرست علت اعتیاد در بین نوجوانان و جوانان است.
[ ادامه مطلب ]
روزگار شگفت انگیزتنها پستچی شهر شُنبه؛

19 سال خدمتم در اداره پست با یک نامه از بین رفت/شیرین ترین لحظه زندگی ام خنده خانواده رزمندگان بود

تنها پستچی شهر شنبه گفت: تنها بهانه اداره این بود که باید مدرک تحصیلی دیپلم باشد و مدرک تحصیلی ما هم ششم ابتدایی بود پس چاره ای جز بازخرید کردن خود نداشتیم و وگرنه اخراج صورت میگرفت و هیچ گونه مزایایی در اختیارمان قرار نمی گرفت پس بهتر آن شد که با دست خود حکم بازخریدی خود را با مبلغ 1میلیون و 500هزار تومان امضاء کنیم.
[ ادامه مطلب ]
امام جمعه شهر کاکی:

حکومت مورد نظر علی(ع) حکومت مشروع اسلامی است

امام جمعه شهر کاکی گفت: امام علی(ع) در دوران حکومت علوی خود، سیره زندگی اجتماعی و سیاسی پیامبر اکرم(ص) را برای انصار احیاء و برای نسل جوان تداعی نمود و در برابر شوکت کسرائی و قیصری معاویه در زیّ فقرا و مانند یکی از فقیرترین مردم زندگی نمود.
[ ادامه مطلب ]
هنرمند خطاط اهل دشتی:

هنرمندان با مشق نام علی بیمه می‌شوند

هنرمند خوشنویس شهرستان دشتی گفت: هنرمندان با مشق نام علی بیمه می‌شوند وزندگی خود را از گزند هرگونه ناپاکی در امان نگه می‌دارند چنانچه مشق نام سیر در آفاق است و لذتی وصف‌ناشدنی دارد.
[ ادامه مطلب ]
مامای جوان شُنبه ای:

شیرینی تولد نوزاد جبران درد زایمان مادراست/عشق به کار کمی حقوق مامایی را جبران می‌کند

مامای جوان شُنبه ای گفت: مسلماً کار درمان با توجه به‌سختی کارش با درآمدش قابل قیاس نیست ولی علاقه کارکنان کادر درمان به کارشان باعث میشه که زیاد به حقوق مزایا اهمیت ندهند.
[ ادامه مطلب ]
پاکبان شهرداری خورموج:

بزرگ‌ترین افتخارم جاروکشی زیر پای مردم است/بیکاری فرزندانم دغدغه بزرگ زندگی‌ام است

پاکبان شهرداری خورموج گفت: من توقعی از مسئولان شهر ندارم ولی بزرگ‌ترین دغدغه‌ی زندگی‌ام بیکاری فرزندانم است که تاکنون لاینحل مانده است.
[ ادامه مطلب ]
سرپرست جوان تیم ایرانجوان خورموج:

دولت وعده‌ای نداده بود که بخواهد عمل کند/خرید امتیاز لیگ یک توسط نماینده مجلس وعده بزرگ محقق نشده‌ی فوتبال دشتی بود

سرپرست جوان تیم ایرانجوان خورموج با گلایه از نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگ‌ترین وعده‌ای که به فوتبال دشتی داده شد این بود که نماینده محترم مجلس یکی از اصلی‌ترین شعارهای انتخاباتی خود را خرید سهمیه برای ایران جوان در لیگ یک عنوان کرده بود اما این وعده تاکنون رنگ عمل به خود ندیده است.
[ ادامه مطلب ]
رئیس خانه کشاورز شهرستان دشتی:

خرید تضمینی گوجه فرنگی دروغ سیزده دولت بود/بعد ازسه ماه هنوز دریافتی از دولت نداشتیم

رئیس خانه کشاورز شهرستان دشتی گفت: برنامه این بود که دولت گوجه را کیلویی 400 تومان از کشاورزان در ازای دادن یکسری مزایا به کشاورزان خریداری کند و بعد از 2 ماه پول گوجه را به کشاورزان عودت دهد اما هنوز خبری از دریافتی توسط دولت نیست.
[ ادامه مطلب ]
در گفتگو با یک مهندس معماری در خورموج مطرح شد؛

کم رنگی آثار ایرانی اسلامی در شهرستان دشتی/وقتی معماری ایرانی در دشتی جایگاهی ندارد

خلیل وراوی مهندس معمار گفت: متاسفانه در شهرستان دشتی هنوز آثار چشمگیری از معماری اصیل ایرانی اسلامی در مساجد مشاهده نمی شود.
[ ادامه مطلب ]

برو به صفحه »
آخرین اخبار استان
تازه های خبر