http://www.tarnamedashti.ir/templates/tarnam/ - پویاسامانه
آرشیو موضوعی: گزارش تعداد اخبار : 1
در پی بی دقتی در نگارش نامه ای در دشتی صورت گرفت؛

پاتک ضد فرهنگی کانال آمد نیوز به زائران اربعین

بی دقتی اداره تبلیغات شهرستان دشتی در ارسال نامه ای به همه ی هیئت های مذهبی و الزام آنها برای حضور در یک مراسم باعث پاتک ضد فرهنگی کانال آمد نیوز و توهین به عزاداران حسینی در سراسر کشور شده است و این بی دقتی تا کنون از سوی مراجع زیربط با پاسخ مناسبی همراه نشده است.
[ ادامه مطلب ]
وعده‌ی یک‌ساله‌ای که عملی نشد؛

یک بام دوهوای مخابرات دشتی برای نصب آنتن 4G در شُنبه

بااین‌حال که ضریب استفاده مردم استان بوشهر از اینترنت همراه بالاست شهر شُنبه را می‌توان تنها شهری در استان بوشهر نامید که همچنان از مزایای نسل چهارم شبکه اینترنت تلفن همراه بی‌بهره است.
[ ادامه مطلب ]
حمام آب گرم معدنی و مملو از املاح مفید؛

چشمه آب گرم «حاج احمدی»؛ پتانسیل رها شده ی گردشگری در دشتی

در این فصل سرد، آدم دلش می خواهد در وان آبگرم دراز بکشد و فارغ از سرمای بیرون، در آب گرم خستگی را از تنش بیرون کند، چه بهتر که این آب، معدنی و مملو از املاح مفید با خاصیت های درمانی باشد آن وقت با یک تیر، چند نشان زده ایم. بهترین ایده برای داشتن همه امکانات با هم، چشمه های آبگرم هستند.
[ ادامه مطلب ]

کودک سه ساله ی شُنبه ای اسیر کابوس مرگ/ چشمان فاطمه بیمار در انتظاریاری خیرین است

فاطمه ذوالفقار دختر سه‌ساله شنبه‌ای که به دلیل وجود تومور در ناحیه سرش در بیمارستان تأمین اجتماعی بوشهر بستری‌شده بود، به مدت شش ساعت بی‌هوش شده و در این مدت به دلیل هراس پزشکان از جراحی او و خطرناک بودن عمل در ناحیه وجود تومور عملش بی‌نتیجه ماند و این کودک سه‌ساله به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران اعزام شد.
[ ادامه مطلب ]
وقتی شهدا یاری گر نوجوان 9 ساله می شوند؛

نسخه شفا بخش شهدای گمنام برای نوجوان شُنبه ای/آرامش روحی ام را مدیون شهدا هستم

دانش آموز نوجوان شُنبه ای که به بیماری پوستی سوریازیس مبتلاست توانسته با حضور بر سر مزار شهدای گمنام بزرگترین آرامش زندگی خود را در جوار این شهدا کسب کند.
[ ادامه مطلب ]
بلوغ نوجوانی و مشکلات پیش روی خانواده ها؛

افسردگی و خشونت هدیه بازیهای رایانه ای به نوجوانان ایرانی

یک کارشناس مشاوره دردشتی گفت: متاسفانه امروزه اکثر بازیهای رایانه ای بدون آسیب شناسی در اختیار نوجوانان قرار می گیرد که حاصل این استفاده خشونت بی حد و حصر نوجوانان و لاقیدی آنان در امور خانواده و مشارکت پذیری اجتماعی است.
[ ادامه مطلب ]
به مناسبت هفته پدافند غیر عامل؛

آموزش ضروری ترین بخش پدافند غیر عامل است/ پدافند غیر عامل سوپاپ اطمینان بحران ها

در زمان خطراتی مانند زلزله بحث بازگشت روحیه مصدومان و بازماندگان از اصول مهم پدافند غیر عامل به شمار می رود.
[ ادامه مطلب ]
غوغا سالاری اصلاح طلبان این بار در بادوله/

داستان یک انتخاب پرماجرا/وقتی گزینه مورد نظر با ترک جلسه انتخاب می شود

جلسات شورای اسلامی شهر بادوله برای انتخاب گزینه مورد نظر برای شورای اسلامی شهرستان در حالی دومین بار برگزار شد که این انتخاب رنگ و بوی سیاسی گری به خود گرفته و طرفین دعوا هنوز بر سر یک انتخاب به تفاهم نرسیده اند.
[ ادامه مطلب ]
در گفتگو با یک کارشناس آموزش ابتدایی مطرح شد؛

برنامه ریزی دقیق پلکان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان/اعتیاد دانش آموزان دشتی به شبکه های اجتماعی فاجعه بار است

کارشناس آموزش ابتدایی در شهرستان دشتی گفت: فردی که در زمینه آموزش ابتدایی تخصص دارد می تواند از میزان یادگیری و یا نیاز های دانش آموزان ابتدایی خبردار باشد و کسی که تا کنون در مدارس ابتدایی تحصیل نکرده باشد نمی تواند اطلاعات دقیقی از وضعیت و میزان پیشرفت دانش آموزان این مقطع ارائه دهد.
[ ادامه مطلب ]
روزگار ناخوش زیباترین بندر شهرستان دشتی؛

زیارت ساحلی و رویای ناتمام پارک ساحلی/سرمایه گذارانی که جرات سرمایه گذاری ندارند

روستای زیارت ساحلی از بنادرمهم شهرستان دشتی است که در سالهای اخیر با وجود پتاسیل های فراوان اشتغال همچنان در ردیف اول بیکاری شهرستان دشتی قرار دارد
[ ادامه مطلب ]
به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان؛

بیراه های انجمن اولیا و مربیان/ وقتی مادی گرایی جای پیوند گرم را می گیرد

در این سالها اغلب جلسات انجمن اولیا و مربیان بصورت فرمالیته و بیشتر در راه جذب خیرین برای کمک به مدارس و با هدف جذب کمک های مالی تشکیل می شود و خبری از هدف والای تربیتی و راه های پیشرفت تربیتی و تحصیلی در این انجمن نیست.
[ ادامه مطلب ]
روز جهانی کودک و دغدغه ی مهد کودک ها؛

رنگ باختن محیط اسلامی در مهد کودک ها/دغدغه ای که خانواده ها از آن غافلند

کارشناس علوم تربیتی گفت: تربیت اسلامی همیشه صحیح ترین نوع تربیت است و اگر تربیت اسلامی به طور کامل رعایت شود می تواند بهترین و سالم ترین راهنما برای کودکان در مسیر دشوار زندگی باشد
[ ادامه مطلب ]
روز های ابری شعر دفاع مقدس در نگین فرهنگی جنوب؛

عدم حمایت مالی از چاپ آثار دفاع مقدس در دشتی

شاعر دفاع مقدس در شهرستان دشتی گفت: متاسفانه جایگاه شعر دفاع مقدس در دشتی بواسطه عدم حمایت از شاعران جایگاهی لرزان به شمار می رود و اندک شاعرانی باقی مانده اند که درباره ی شعر دفاع مقدس زبان به سرودن شعر بگشایند و آنها هم که مانده اند به دلیل عدم حمایت نهاد های مرتبط با شعر دفاع مقدس اکنون به انباشتن سروده های خود در کتابخانه های شخصی اقدام می کنند.
[ ادامه مطلب ]
گذری بر بازار شلوغ نوشت افزار در دشتی؛

چوب طراحی نامناسب بر تن نوشت افزار ایرانی/بازارنوشت افزار در تسخیر اسطوره های غربی

فروشنده قدیمی نوشت افزاردر خورموج گفت: متاسفانه بیشتر نونهالان و دبستانی ها الگو ها و طرح های خارجی را می پسندند در حالی که نوشت افزار ایرانی هم کیفیت خوبی دارد اما چون طراحی مناسب ندارد مورد توجه کودکان قرار نمی گیرد.
[ ادامه مطلب ]
رشد علمی دشتی چگونه به سرانجام رسید؛

کمر همت نیروهای بومی دشتی برای ارتقاء علمی شهرستان/ خیرین رکن توسعه سخت‌افزاری در دشتی

مهم‌ترین نکته‌ای که نباید از آن غافل شویم این است که این جهش علمی نیازمند وجود سخت‌افزارهایی است که باید برای این حرکت روبه‌جلو تأمین شود، سخت‌افزارهایی مانند دبیران خوب، توسعه فضاهای آموزشی، ایجاد آرامش برای تحصیل فرزندان دشتی و آماده‌سازی برای کنکور و وقتی این آیتم‌های سخت‌افزاری آماده باشد توسعه علمی در دشتی به‌خوبی به سرانجام می‌رسد.
[ ادامه مطلب ]
فیلم سازی در دشتی، چالش ها و فرصت ها

سینماگران جوان دشتی پشت سد بی پولی/ سینمای جوان دشتی نیازمند حمایت مسئولین است

رئیس انجمن سینمای جوانان شهرستان دشتی گفت: فیلم سازان و کارگردان جوان دشتی در سه سال گذشته موفق به ساختن فیلم های خوبی با مضمون فرهنگ بومی دشتی در جشنواره های مختلفی شده اند که خود نشان از وجود استعداد های فراوان در زمینه فیلم سازی در دشتی است، اما این استعداد ها نیاز مبرم به حمایت دارند و اگر حمایتی قوی در پشت سر این استعداد های جوان نباشد همگی از بین می روند.
[ ادامه مطلب ]
گزارش از بازسازی واقعه غدیر در خورموج؛

بازسازی واقعه غدیر؛ هم افزایی نقش هنر و دین

به گفته محمد کاشفی مسئول اردویی و گردشگری سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی بازسازی واقعه غدیر امسال هم در شهر خورموج به کارگردانی هنرمند بسیجی جواد زارعی و با حضور هنرمندان این شهر برگزار می شود.
[ ادامه مطلب ]
طی مدارج خود شناسی در اردوهای جهادی؛

فضیلت خدمت با طمع محرومیت زدایی در روستای درویشی

گروه جهادی شهید احمدی جوان از شُنبه در حالی در گرمای طاقت فرسای روستای درویشی اقدام به سازندگی می کند که این خدمت رسانی را اوج فضیلت می داند.
[ ادامه مطلب ]
بستر مناسب شهرستان دشتی برای صنعت گاوداری؛

اقتصاد پایدار بخش دام در دشتی/تولید 20درصدی گوشت قرمزاستان بوشهر در دشتی

امروزه تولید و فروش شیر، گوشت و فرآورده‌های لبنی نقش مهمی در گردش مالی کشورها بازی می‌کند، از یک طرف بحث تولید و از طرف دیگر بحث اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم نقش بسزایی در پویایی اقتصاد کشور ایفا می کند.
[ ادامه مطلب ]
به بهانه کلنگ زنی هشتمین مدرسه برکت در دشتی؛

لبخند شادی دانش آموزان هدیه دست های پر برکت به دشتی

از سال 90 تا کنون 198 کلاس درس به مساحت 29149مترمربع در استان بوشهرتوسط بنیاد برکت ساخته شده است که امروز شاهد کلنگ زنی هشتمین پروژه مدرسه سازی در شهرستان دشتی با زیربنای2400 متر مربع و اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال هستیم.
[ ادامه مطلب ]

برو به صفحه »
آخرین اخبار استان
تازه های خبر