۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » آزادی » برگه رای » دوازدهم فرودین ماه
  • شناسه : 2874
  • 31 مارس 2017 - 10:43
  • 1286 بازدید
  • ارسال توسط :

به گزارش ترنم دشتی دوازدهم فرودین ماه، روزبه ثمر نشستن تلاش هزاران ایرانی برای ایجاد یک حکومت اسلامی ایرانی بود که در سایه تلاش یک ملت به رهبری معمار کبیر انقلاب در ۲۲ بهمن‌ماه ۵۷ به پیروزی رسیده بود.

درواقع ملت در ۱۲ فروردین‌ماه به ثمر نشستن درخت باوری را شاهد بودند که از سال ۴۲ و پس‌ازآن قیام خونین جرقه ایجاد آن در ذهن تک‌تک آزادیخواهان شکل گرفت.

شهادت در فرهنگ مردم ایران جایگاه بسیار ویژه والایی دارد، عقیده‌ی مردم ایران که ناشی از ماهیت دینی و مذهبی آن‌ها است، بر این است که آن‌ها با شهادت نه‌تنها محدود و فانی می‌شوند بلکه شهادت باعث می‌شود آن‌ها به لقای الهی برسند و همیشه زنده و جاوید باشند.

دوازدهم فرودین ماه تنها برگزاری انتخابات نبود بلکه مردم در این روز برگه آزادی خود را در صندوق‌ها می‌ریختند و طمع خوش دموکراسی را با تمام وجود احساس می‌کردند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی (رحمه‌الله علیه) دولت موقتی تشکیل داد، این دولت موقت زمینه‌ای را فراهم کرد که با استفاده از آن بتوان همه‌پرسی انجام داد و نوع حکومت در ایران را تعیین کرد. شخصیت و جایگاه حقیقی مردم ایران در روز دوازدهم فروردین آشکار شد.

ملت در این روز برگه همه‌پرسی‌ای را امضاء کردند که در آن به همه‌ی ملت‌های جهان آگاهی دادند که در سایه تلاش می‌توان به آزادی رسید و در سایه قانون مداری می‌توان همه‌ی طبقات جامعه از رفاه اجتماعی و علمی برخوردار باشند.

بسیاری از گروهک‌های منافق با انجام توطئه‌های گوناگون و با پخش اعلامیه و روزنامه در خیابان‌ها تلاش می‌کردند که واژه‌ی (اسلامی) را از (جمهوری اسلامی) پاک کنند؛ اما مردم در دوازده فروردین این نقشه‌ها را ناکام گذاشتند و طبق فرمایش امام که فرمود: رأی من جمهوری اسلامی است، مردم نیز به جمهوری اسلامی رأی دادند و نگذاشتن منافقین به خواسته‌ی شوم خود برسند.

مردم با شعار اسلامی بودن انقلاب و بدون توجه به تبلیغات منافقین پایه ریز حکومتی شدند که پس از سال‌ها هنوز با هوشیاری رهبری فرزانه در برابر ناملایمات محکم و استوار خم به ابرو نیاورده است.

پس‌ازاین که حکومت جمهوری اسلامی در ایران مستقر شد، در جهان نیز جنبش‌های اسلامی جان تازه‌ای گرفتند و دوباره خون در رگ‌های آن‌ها جوشید.

 نهضت‌ها و جنبش‌های بزرگ و عظیم در جهان از حرکت‌های اسلامی که با رهبری امام خمینی در ایران شکل‌گرفته بود الگو گرفتند.

این انقلاب درس بزرگی بود برای مستضعفان در سراسر جهان و به آن‌ها فهماند که اگر خود را به صلاح ایمان مجهز کنند و با یکدیگر همدلی و همبستگی داشته باشند می‌توانند حکومتی را که خواسته‌ی خودشان است تشکیل بدهند.

وحید ابراهیمی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*