۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 6100
  • 07 ژانویه 2018 - 14:22
  • 1057 بازدید
  • ارسال توسط :

چاره اندیشی در رکود و تورم و گرانی اجناس

باز هم میگویند اجناس گران شد…

به گزارش ترنم دشتی به نقل ازوبلاگ اهم الامور ،روزگاری نه چندان دور در هندوستان قیمت ها به اوج خود بالا رفت طوری که مردم قبل از آن در عزت و رفاه و آسایش بودند و این در زمان دعوتگر مشهور و صاحب کتاب حیات الصحابه مولانا محمد یوسف کاندهلوی رحمه الله بود و ایشان به زهد و پارسایی در میان مردم مشهور بود؛ مردم به ایشان رجوع کردند و از گرانی قیمت ها و تنگدستی خود نالیدند و گفتند آیا ما اجازه داریم به پیش دولتمردان فریاد سر زنیم ودست به راهپیمایی و تظاهرات بزنیم ؟

مولانا فرمودند : تحصن و تظاهرات در این گونه موارد شیوه اهل باطل است زیرا که مردم و کالاها مانند دو کفه ی ترازو هستند هر گاه قیمت و ارزش انسان به پیش الله متعال با ایمان وعمل صالح بالا برود قیمت اشیاء پائین میاد و هرگاه قیمت انسان به پیش الله به سبب گناهان و معاصی پائین بیاد قیمت کالاها بالا میرود و گرانی عام می شود.

پس بر شماست که ایمان و اعمال صالح را تقویت کنید تا ارزش شما نزد الله بالا رود و قیمت کالاها پائین آید و مردم را از تنگدستی و فقر نترسانید که این کار شیطان است و در حالی که شما نمی دانید نادانسته از لشکریان شیطان نباشید.

به الله قسم اگر در قعر دریا سنگ سختی باشد و در آن روزی بنده باشد شکافته می شود و از آنجا روزیش داده می شود .

گرانی قمیت ها آن رزقی را که الله برای تو در نظر گرفته است باز نمی دارد و آن کسی که دروازه های رحمتش را به سویت گشوده هرگز فراموشتان نمی کند .

الله متعال می فرماید:

وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُري آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَيْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ
و چنانچه مردم شهر و دیارها همه ایمان آورده و پرهیزکار می‌شدند همانا ما درهای برکاتی از آسمان و زمین را بر روی آنها می‌گشودیم.

پس با ایمان و تقوی جوامع بشری ارزش و بهاء پیدا می کند و آسایش و رفاه به رویشان گشوده می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*