۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 6433
  • 29 ژانویه 2018 - 9:37
  • 1052 بازدید
  • ارسال توسط :

به گزارش ترنم دشتی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۵۷ به رهبری حضرت امام خمینی (ره) با مشارکت طبقات مختلف مردم به پیروزی رسید و تا از هر حیث بالاترین تغییر در سطح خاورمیانه در یک قرن اخیر نام بگیرد.

پیروزی انقلاب اسلامی که درنتیجه اعتراضات ادامه‌دار مردمی از سال ۱۳۴۲ با سخنرانی کوبنده امام خمینی (ره) شروع شد در بستری کاملاً مذهبی و با تکیه‌بر نیروهایی انقلابی صورت گرفت، نیروهایی که هدفشان سرکوبی رژیم منحوس پهلوی بود و برنامه‌ای با عنوان خرابکاری در کشور نداشتند.

مردم در پی خفقان ایجادشده از سوی شاه و دست‌نشانده‌های وی و وارد شدن فرهنگ آمریکایی در کشوری اسلامی دست به اعتراض زدند و این اعتراض در ادامه رنگ و بوی مذهبی به خود گرفت اما هیچ‌گاه دست به اغتشاش و خرابکاری و تخریب اموال در حین انجام مبارزات انقلابی نزدند، زیرا اموال کشور را اموال خود می‌دانستند.

مردم ایران حتی در سخت‌ترین شرایط مبارزات انقلابی و در برابر سیل گلوله مزدوران خودفروخته شاه با ارائه شعارهایی مانند «ای شاه خائن آواره گردی/خاک وطن را ویرانه کردی/کشتی جوانان وطن، آه و واویلا/کردی هزاران تن کفن، آه و واویلا/مرگ بر شاه، مرگ بر شاه» اعتراض خود را ابراز می‌کردند و عملاً فضایی برای سوءاستفاده کنندگان از این تظاهرات برای خرابکاری در اموال عمومی نمی‌دادند.

اما در دی‌ماه امسال شاهد برپایی اعتراضات مسالمت‌آمیزی از سوی برخی از مردم ایران علیه گرانی‌های ایجادشده در کشور بودیم که در اویل کار بسیار آرام به نظر می‌رسید اما در ادامه با سوءاستفاده عناصر ضدانقلاب این اعتراض دامنه‌دارتر و درنهایت به اغتشاش و ناامنی در کشور تبدیل شد.

این اغتشاش‌ها منجر به تخریب اموال عمومی و آزرده شدن خاطر بسیاری از مردم ایران شد که درنهایت در ۱۳ دی‌ماه با برپایی راهپیمایی و تجمعاتی در سراسر کشور این قائله ختم به خیر شد.

در این راهپیمایی اقشار مختلف مردمی، خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان اسلام، روحانیون، جوانان و دانشگاهیان اساتید و آموزش پرورش، کسبه بازاریان استان‌ها حضور داشتند و شعارهای مرگ بر امریکا، مرگ بر فتنه‌گر، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و دشمنان اسلام و ایران زدند.

پاره کردن پرچم جمهوری اسلامی، بنرهای مزین به‌عکس مقام معظم رهبری و آتش کشیدن حسینیه و کشتن چندین نفر از هم‌وطنان در مناطق مختلف کشور سبب شد که احساسات مردم ایران جریحه‌دار شد و ۱۳ را روز نحست فتنه‌گران و یوم‌الله دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی بسازند.

اما تفاوت عمده مردم ایران در تظاهرات بهمن‌ماه ۵۷، آتش زدن پرچم بود پرچمی که نماد یک کشور است و برای حفظ مرزهایش تاکنون هزاران خون داده‌شده، اکنون به دست چند نفر از نااهلان مورد بی‌احترامی قرار گرفت اما در تظاهرات سال ۵۷ شاهد چنین صحنه‌های دل‌خراشی نبودیم.

جداسازی اعتراض از اغتشاش و خرابکاری در تظاهرات مردم ایران علیه رژیم پهلوی همواره وجود داشته است و در هیچ‌یک از تظاهرات مردم برای پیروزی انقلاب شاهد خرابکاری نبودیم زیرا مردم ایران ایمان داشتند که کشور را باید برای آیندگان نگه داشت.

هفته اول پس از پیروزی انقلاب هم شاهد دستور حضرت امام خمینی (ره) برای پاک‌سازی شهرها صحنه‌هایی بودیم که درنتیجه تظاهرات نهایی بهمن رخ‌داده بود و این دستور خود نمایان گر دلسوزی معمار کبیر انقلاب برای ایران و انقلاب بود.

حال پس از گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی درمی‌یابیم که مردم ایران هیچ‌گاه خرابکاری و اغتشاش را دست ماه اعتراض خود قرار نداده‌اند و این نشان از بصیرت مردمی دارد که حکومت ۲۵۰۰ ساله‌ی شاهنشاهی را فقط با دست‌های خالی و مشت‌های گره‌کرده از سلطنت ساقط کردند.

یادداشت: محمدامین ابراهیمی

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*