۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده
  • شناسه : 6472
  • 06 فوریه 2018 - 9:45
  • 1030 بازدید
  • ارسال توسط :

به گزارش ترنم دشتی ورزش ایران هم پس از انقلاب شکوهمند اسلامی وارد فاز جدیدی از فعالیت خود شد که در دهه اول انقلاب به خاطر جنگ تحمیلی نتوانست در عرصه‌های بین‌المللی حضوری موفق داشته باشد اما بعد از دوران سازندگی، امروز شرایط برای شکوفایی استعدادهای ایران در بخش‌های انفرادی و تیمی به وجود آمده و شاهد موفقیت‌های تیم‌ها و ورزشکاران ایران در رقابت‌های مهم بین‌المللی هستیم.

ورزش شهرستان دشتی هم پس از انقلاب دچار تحولات گسترده‌ای شد، با عبدالمجید دشتی منش پیشکسوت ورزش شهرستان دشتی درباره وضعیت ورزش شهرستان به گفتگو می‌نشینیم:

رشد ورزش شهرستان دشتی پس از پیروزی انقلاب چگونه بود؟

رشد ورزش شهرستان دشتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی رشته‌ها یکسان نبوده است به‌عنوان‌مثال ما در فوتبال و کشتی شاهد رشد چشمگیری بوده‌ایم ولی متأسفانه در بعضی رشته‌های دیگر در حد انتظار نبوده و به نظر این‌جانب این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، ازجمله استفاده از افراد متخصص در رأس هیات های ورزشی و تفاوت امکانات در بعضی از رشته‌ها. ما وقتی حداقل امکانات را در یک‌رشته ورزشی نداریم و نمی‌توانیم انتظار پیشرفت در آن رشته را داشته باشیم. البته به‌طورکلی ما در بحث امکانات در همه رشته‌ها با کمبود مواجه هستیم.

میزان رشد امکانات تیم‌های ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان دشتی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

وقتی باشگاه‌های باسابقه مایکی پس از دیگری منحل می‌شود، وقتی ما در لیگ‌های کشوری شاهد حضور هیچ نماینده قدرتمندی نیستیم. وقتی ورزشکاران ما در سطح کشور حرفی برای گفتن ندارند این‌ها همه یکی از دلایلش کمبود امکاناتی است که تیم‌های ما با آن مواجه‌اند.

قبلاً قیمت یک توپ فوتبال در حدی بود که گروه‌ها به‌راحتی می‌توانستند چندین عدد توپ را در اختیار بازیکنانشان بگذارند اما در حال حاضر برای خرید یک توپ فوتبال باشگاه‌ها می‌بایست از بانک وام بگیرند! قیمت دیگر البسه ورزشی نیز به همین شکل بوده و مخارج تهیه آن واقعاً کمرشکن است.

 

آیا بازیکنان شهرستان دشتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی توانسته‌اند خود را در میدان ورزشی کشوری به‌خوبی نشان دهند؟

شهرستان دشتی سرشار از استعدادهای ناب ورزشی است ولی متأسفانه این استعدادهای خدادادی به دلایل مختلف نتوانسته‌اند در میدان‌ها کشوری خود را مطرح نمایند.

 یکی از دلایل مهمی که باعث شد این استعدادها قبل از شکوفایی به حاشیه رانده شوند عدم‌حمایت کافی از آنان بوده است. هر استعدادی جهت شکفته شدن نیاز به توجه و حمایت مادی و معنوی دارد که متأسفانه ما تاکنون شاهد هیچ‌گونه حمایتی نبوده‌ایم.

 

به‌عنوان یک پیشکسوت ورزشی دشتی زیباترین خاطره خود را از پیروزی انقلاب بیان کنید؟

انقلاب اسلامی برای ما سراسر خاطره است. زیباترین خاطره من مربوط می‌شود به‌روزی که ارتش به‌فرمان امام خمینی (ره) همبستگی خود را با ملت ایران اعلام کرد. آن روز همه به پیروزی قریب‌الوقوع انقلاب ایمان آوردند. آن صحنه‌هایی که ما برادران ارتشی را در آغوش گرفتیم هنوز یادآوری آن برایم لذت‌بخش است.

 

ریشه‌دارترین تیم‌های ورزشی شهرستان دشتی پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی کدام گروه ها بودند؟

ریشه‌دارترین تیم‌های ورزشی قبل از انقلاب عبارت بود از ایران جوان و شاهین و استقلال محمدآباد و شهباز که بعد از پیروزی انقلاب تیم‌های خوبی مثل پاس و سپاهان و آزادی و ابومسلم و پرسپولیس و برق و صدرا و…به آن اضافه شدند. اگر نام تیمی از قلم انداخته‌ام عمدی نبوده است و عذرخواهی می‌کنم.

 

آیا انقلاب اسلامی توانسته فضا را برای رشد ورزش شهرستان دشتی فراهم کند؟

انقلاب اسلامی تا حدودی توانسته فضا را جهت رشد ورزش شهرستان مهیا نماید ولی این فضا مطابق انتظار نبوده است. شما ببینید شهر خورموج دارای یک ورزشگاه است که آن‌هم ۴۰ سال قبل ساخته‌شده است! و متأسفانه ما نتوانستیم علی‌رغم نیاز شدید به ورزشگاه حداقل یک ورزشگاه دیگر در این مورد بسازیم. البته از حق نباید گذشت احداث چندین زمین چمن مصنوعی کار بزرگی بوده که انجام‌شده ولی نیاز به یک زمین چمن مصنوعی جهت فوتبال احساس می‌شود.

 

به‌عنوان یک مربی پیشکسوت پیشرفت ورزشی نسل سوم انقلاب در شهرستان دشتی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا نسل سوم انقلاب در شهرستان دشتی می‌توانند میدان‌ها کشوری را به تسخیر خود دربیاورند؟

متأسفانه شناخت زیادی از نسل سوم ندارم ولی این نسل به دلیل اعتیاد زیاد از حد به موبایل و بازی‌های کامپیوتری از عرصه‌ی ورزش دور شده‌اند.

مطمئناً اگر حمایتی درزمینهٔ ورزشی از نخبگان نونهال و نوجوان صورت گیرد به قله‌های افتخار دست پیدا می‌کنند.

 

مصاحبه: وحید ابراهیمی

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*